Instalace Deer Hunt na UMPRUM

Deer Hunt Instalation at AAAD.

Bachelor Diploma project – transformation of subway transportation as an artistic experience.

 

změnit zažité chování lidí v jednom z nejpoužívanějších veřejných prostorů. narušit denní rutinu nutnosti místo navštívit na touhu zažít jej jinak. vlak je v pohybu, veze nás do cíle – tím se ale stane cesta samotná. nikam dál se nechystáme. uvnitř vagonu se změníme. během cesty se nebudeme chovat, jako dříve. nebudeme pasivní a statičtí. budeme putovat, sledovat, přemýšlet. co se stane skrytou, volně přístupnou galerií života?

Jde vidět, nejde vidět, jde vidět, nejde vidět. Je neustále v pohybu, mizí ze zraku lidí z vnějšku. Stává se něčím jiným pro lidi uvnitř. Podzemní svět. Pražské metro.
Jak změnit chování lidí, kteří přepravní prostor využívají jen pro přemístění se z bodu A do bodu B? Narušit chování a zcela otočit nucenost prostoru na zážitek, nefixovaný na konkrétní trasu.
Médium oslovující tisíce lidí denně, skryté pod povrchem, nevyužité. Nořící se do temného tunelu, který dnes nabízí jen temnotu. Stává se pouhým nuceným prostředkem pro přesun z místa na místo, bez kontaktu se světem. Přitom publikum je obrovské, jak jej však vytrhnout z jeho každodenní rutiny, oslovit jej, probudit a ukázat, že i cesta metrem může být pozornost přitahujícím zážitkem? Nečekaným překvapením bězné cesty do práce, domů, za přáteli. Něco, o čem se bude mluvit, něco, co bude chtít kazdý zažít. Nadšeně čekat na nástupišti a doufat, že tahle souprava nebude jen další položka jízdního řádu, ale bude to ONA. TA. Už jsi TO viděl? Počkej si.

Vernisáž a kompletní představení projektu – 20. 6.  na UMPRUM – Náměstí Jana Palacha 80